Вечерње праштања у Саборном храму у Новом Саду

У Недељу сиропусну, 21. фебруара / 6. марта 2022. године, у Саборном храму у Новом Саду, протојереј Миодраг Андрић је служио вечерње богослужење са малим повечерјем, после чега је прочитао молитве пред почетак Часног поста. Вечерњем богослужењу молитвено је присуствовао Његово Преосвештенство Епископ бачки господин др Иринеј.

По завршетку богослужења, Преосвећени владика Иринеј је поучио верни народ, подсетивши сабране да нас је света Црква претходних недеља духовно поучавала и духовно наоружавала за подвиг поста, говорећи речима Јеванђеља и светог богослужења о трпљењу, о кајању, о смирењу, о свему другоме што чини духовну, унутрашњу садржину поста, те да света Црква завршава ту своју поуку и поруку Господњим речима о међусобном праштању. „Вечерас се сви међусобно опраштамо, не просто формално, обичаја ради, него искрено, из душе, трудећи се да осећања одбојности, презира, увређености и горчине уклонимо, молећи се Господу да нам дâ снаге и надахнућа за то унутрашње наше чишћење и очишћење, и да се онда тако измирени са Богом, једни са другима, у љубави, са смирењем, од сутра подвизавамо, колико најбоље умемо и можемо, подвигом Часнога постаˮ, поручио је Епископ бачки.

На крају богослужења, свештенослужитељи и верници приступили су међусобном опраштању.

[carousel_slide id=’43754′]