Најава: Представљање зборника радова Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве

У свечаној дворани Матице српске у Новом Саду, у четвртак, 3. марта 2022. године, са почетком у 12 часова, биће представљен зборник научних радова под називом Епархија бачка у осмовековној историји Српске Православне Цркве.

Зборник радова је настао као плод научног скупа одржаног 2. и 3. новембра 2019. године у Бачкој Паланци, у организацији Епархије бачке, Црквене општине бачкопаланачке и Центра за историјска истраживања при Филозофском факултету Универзитета у Новом Саду.

Поздравне речи на почетку програма упутиће Епископ бачки господин др Иринеј и професор др Драган Станић, председник Матице српске. О зборнику радова говориће историчари професор др Светозар Бошков и др Предраг Вајагић.