Храмовна слава у Кисачу

На празник Света Три Јерарха, у суботу, 30. јануара / 12. фебруара 2022. године, свечано је прослављена храмовна слава у Кисачу.

Бденијем уочи празника началствовао је протојереј Дојчин Стојановић, парох сиришки, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, на светој Литургији је началствовао и беседио протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин, настојатељ Световазнесенског храма на Клиси, уз саслужење свештенства и ђаконства Епархије бачке.

На вечерњем богослужењу је началствовао и беседио протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, а саслуживали су свештеници Епархије бачке. На крају вечерњег су освештани славски дарови. У име парохијана и кума славе, г. Радета Матића и његове породице, презвитер Огњен Верић, парох кисачки, захвалио је Владимиру Ловасу, свештенику Словачке Евангеличке Цркве из Кисача, као и свима који су увеличали празнично славље. Залог кумства за идућу годину је предат Јасмини Анђелић.

[carousel_slide id=’42990′]