Погром у Бачкој 1942. године: Култура сећања

Завршну емисију серијала „Погром у Бачкојˮ посветили смо обавези неговања успомене на све оне који су током историје пострадали зато што су били припадници српског народа и православне вере. Многобројна имена мученика у календару хришћанске Цркве сведоче да је неговање сећања на страдање у духу хришћанске вере.

О неговању културе сећања говорио је г. Мирослав Илић, помоћник покрајинског секретара за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама и председник Организационог одбора за обележавање годишњице Новосадске рације.

О нашој обавези да страдале из нашег народа не препустимо забораву и какво треба да буде наше сећање говорио је протопрезвитер Владан Симић, секретар Епархије бачке и члан Организационог одбора за обележавање годишњице Новосадске рације.

Аутор емисије: Нада Вижлина Радељић