У Пивницама одржана дечја духовна академија „Срце је мајке – срце Богомајке”

У Недељу светих Праотаца, 13/26. децембра, када се у нашем народу традиционално обележавају Материце, у храму Успенија Пресвете Богородице у Пивницама уприличена је мала дечја духовна академија. Назив под којим је одржано ово сабрање љубави, „Срце је мајке – срце Богомајке”, стих је песме песника Аугустина Тина Ујевића.

После свете Литургије, којом је началствовао протонамесник Петар Бикар, парох пивнички, уследила је дечја академија, на којој су извођене рецитације и песме посвећене мајкама. За реализацију академије побринуле су се учитељица Милана Драгичевић и васпитачице Сања Филиповић и Даниела Лазаров. Организаторкама мале дечје академије, као и парохијанкама Милени Бикар, Софији Збућновић, Славици Вујић и Ленки Чоловић, које припремају просфоре за свету Литургију, Црквена општина пивничка је поводом празника даривала књигу Питам се, аутора протојереја Владана Симића.

[carousel_slide id=’40432′]