Упокојила се у Господу Катарина Крстић (1941 – 2021)

Са вером и надом у Васкрсење, обавештавамо црквену пуноћу Богом чуване Епархије бачке да се у среду, 15. децембра 2021. године, када наша Црква прославља светог пророка Авакума, светог цара Уроша и преподобног Јоаникија Девичког, у Господу упокојила Катарина Крстић из Футога.

Ова слушкиња Господња је својим хришћанским животом посведочила речи апостола Јакова, који подсећа да је вера без дела мртва (Јак. 2, 20 – 26). Новопрестављена слушкиња Божја Катарина била је велики добротвор Световрачевског храма у Футогу. Својим многобројним доброчинствима, а пре свега активним литургијским животом уградила је себе у вечност, јер је до последњег свог издисаја – и речима и делима – потврђивала да ходи земљом, али се заправо држи неба.

Тело новопрестављене слушкиње Божје Катарине Крстић биће сахрањено на гробљу у Ченеју, у петак, 17. децембра 2021. године, у 14 часова.

Вечан ти спомен, достојна блаженства и вечног спомена, драга наша сестро Катарина!

Српска православна Црквена општина футошка