Прослава храмовне славе у Силбашу

На празник Светога Јована Златоуста, у петак, 13/26. новембра 2021. године, у Силбашу је прослављена храмовна слава. На бденију, уочи празника, началствовао је презвитер Зоран Регодић, парох кулпински, уз саслужење свештенства Епархије бачке.

На дан празника, на светој Литургији је началствовао протојереј-ставрофор Радослав Живанов, умировљени парох бачкопаланачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Празничну беседу произнео је протојереј Предраг Милутин, парох при храму Рођења светог Јована Претече у Бачкој Паланци.

Вечерње је служио протојереј Милан Ђурић, парох чурушки, а саслуживало је свештенство Епархије бачке. После вечерњег богослужења благосиљани су славски дарови – колач и жито, које је припремио овогодишњи црквени кум, г. Милан Крагуљац, а залог кумства за наредну годину је примио г. Јован Пејак.  На вечерњу су били присутни и представници Словачке Евангеличке Цркве а. в. у Силбашу, предвођени фарарком Јасмином Котас Медвеђ.

[carousel_slide id=’39063′]