Прослава храмовне славе у Вилову

На празник Светога Стефана Дечанског у среду 11/24. новембра 2021. године, прослављена је храмовна слава храма у Вилову. Свечано празнично бденије уочи празника је служио протонамесник Ранко Милојевић, парох жабаљски, уз саслужење протојереја Милоша Јевросимова, пароха тителског.

Свету Литургију на дан празника је служио протојереј Миладин Бокорац, архијерејски намесник жабаљски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Прота Миладин је одржао надахнуту беседу о празнику.

Вечерње богослужење је служио јереј Даниел Кобиљски, парох сивачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршеном вечерњу, освећени су славски дарови, које је принела породица Благоја Панића. Кумство за следећу славу прихватила је породица Данка Панића.

[carousel_slide id=’39103′]