Најава: Ликовна колонија у Мошорину

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина мошоринска и Основна школа „Исидора Секулићˮ у Мошорину организоваће, 27. новембра 2021. године, ђачку ликовну колонију под називом „Браћа Белоцићˮ. Манифестација ће почети сусретом учесникâ у храму Силаска Светог Духа на апостоле у Мошорину, у 11 часова. У раду ликовне колоније учествоваће двадесет ученика виших разреда Основне школе „Исидора Секулићˮ у Мошорину, а награда за најбољи рад понеће име по страдалој браћи Белоцић.

Ђачка ликовна колонија ће бити одржана у спомен на три брата из породице Белоцић, као и на сву децу и све жртве пострадале у стравичном злочину над цивилним становништвом у Бачкој током Погрома у јануару 1942. године. Браћа Радивој, Бранислав и Милан, страдали су заједно са својим оцем Новаком у злочину мађарске окупационе војске, која је у смрт одвела преко двеста Мошоринаца и више хиљада становника Бачке.