Поклоничко путовање парохијанâ из Сивца, Куле и Црвенке

Парохијани из Сивца, Куле и Црвенке, походили су светиње Епархије сремске, у понедељак, 9/22. новембра, када наша Црква прославља спомен светог Нектарија Егинског.

У манастиру Ваведења Пресвете Богородице у Сремским Карловцима, где се налази део моштију светог Нектарија Егинског, поклоници су присуствовали светој Литургији, коју је служио протосинђел др Клеопа Стефановић, уз саслужење сремскокарловачког свештенства. Потом су посетили Саборни храм Светог Николаја и Богословију „Светог Арсенијаˮ у којој је присутне поздравио протојереј-ставрофор мр Јован Милановић, ректор Богословије. У наставку путовања поклоници су посетили манастире Велику Ремету и Крушедол.

Поклоничко путовање организовала је Служба за поклоничка путовања „Светињама у походеˮ, а вернике су предводили свештеници из Сивца, Куле и Црвенке, презвитери Даниел Кобиљски, Перо Анђелић и Милош Петровић.

[carousel_slide id=’38972′]