У Раткову свечано прослављена храмовна слава

На дан када наша света Црква молитвено прославља празник Обновљења храма светог великомученика Георгија, 3/16. новембра 2021. године, верни народ Раткова је прославио своју храмовну славу.

Празновање Ђурђица је почело свечаним бденијем којим је началствовао протопрезвитер Владислав Пајић, архијерејски намесник оџачки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршетку богослужења, прота Владислав је присутнима честитао навечерје празника Ђурђица и пожелео им да их свети Георгије увек чува и заступа пред Престолом Свевишњега.

Свету Литургију на дан славе служио је протонамесник Петар Бикар, парох пивнички, уз саслужење презвитера Предрага Делића, пароха у Бачу, и презвитера Драгољуба Мајсторовића, настојатеља храма у Раткову. У беседи после прочитаног јеванђелског одељка, отац Петар је истакао да је свети Георгије, носећи у себи Господа Исуса Христа као Сунце правде, тим истим Сунцем обасјавао и сведочио веру.

На вечерњем богослужењу је началствовао протопрезвитер Милан Ђурић, парох чурушки, уз саслужење свештенства Епархије бачке. По завршетку богослужења освештани су славски дарови које су принели овогодишњи кумови, породица Марка Ћерана Шевуља, који су свети храм даривали анафорником и за све припремили трпезу љубави. Залог кумства за идућу годину преузели су господин Марко и госпођа Гордана Галонић.

[carousel_slide id=’38737′]