У Суботици служен помен палим јунацима у ослободилачким ратовима 1912 – 1918. године

На Пушкиновом тргу у Суботици, у суботу, 13. новембра, служен је помен свим палим јунацима у ослободилачким ратовима 1912 – 1918. године. Помен су служили протојереј Драган Стокин, настојатељ Световазнесенског храма у Суботици, презвитер Илија Анђелић, парох при наведеном храму, и протојереј Гордан Увалић, парох александровачки.

Пре сто три године, 13. новембра, српска војска ушла је у Суботицу, што је за Србе и Буњевце тога града био значајан датум у историји.

Организатори прославе овог историјског догађаја су Српски културни центар ,,Свети Сава“, Буњевачки културни центар и Буњевачка матица, Град Суботица и Удружење ратних добровољаца 1912 1918. године и њихових потомака и поштовалаца.

[carousel_slide id=’38432′]