За радост живота

У светлости празника Светог великомученика Димитрија Солунског, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког др Иринеја, Добротворна установа Епархије бачке „Владика Платон Атанацковићˮ даривала је, 8. и 9. новембра 2021. године, пакете са прехрамбеним и кондиторским производима вишедетним породицама на подручју Града Новог Сада.

Акција дељења пакета је извршена у сарадњи са свештеницима Епархије бачке. У припреми пакетâ су учествовала деца из основних и средњих школа у Новом Саду, која су имала мотив да своју љубав према Богу и ближњима покажу на делу кроз волонтерски рад у Добротворној установи, што сведочи о плодоносном раду вероучитељâ и катихетâ на часовима верске наставе.

Ова добротворна делатност је део активности Добротворне установе Епархије бачке у оквиру пројекта „Заједно можемо многоˮ, који се реализује уз подршку Покрајинског секретаријата за културу, јавно информисање и односе са верским заједницама.

[carousel_slide id=’38233′]