Упокојио се у Господу протојереј-ставрофор Паја Алтеров, умировљени парох силбашки

У недељу, 7. новембра 2021. године, у јутарњим часовима, уснуо је у Господу протојереј-ставрофор Паја Алтеров, умировљени парох силбашки.

Прота Паја је рођен 24. августа 1950. године, у Кулпину, где је завршио основну школу, а потом је школовање наставио у Богословији „Света Три Јерарха“ у манастиру Крки. У чин ђакона, а потом у чин презвитера, рукоположио га је блажене успомене епископ бачки Никанор. Као парохијски свештеник, служио је светом Олтару двадесет три године у Раткову и седамнаест година у Силбашу.

Опело новопрестављеном протојереју-ставрофору Паји Алтерову биће служено у понедељак, 8. новембра 2021. године, у храму Вазнесења Господњег у Кулпину, са почетком у 13 часова. Тело новопрестављеног проте Паје биће сахрањено на православном гробљу у Кулпину.

Вечан ти спомен, достојни блаженства, драги наш оче Пајо!