У Суботици одржан шести хорски Фестивал духовне музике

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина Иринеја, у Световазнесенском храму у Суботици, у суботу, 6. новембра 2021. године, одржан је шести хорски Фестивал духовне музике. Фестивал су, и ове године, заједнички организовали Српска православна Црквена општина суботичка и црквени хор ,,Свети Роман Мелод” при Световазнесенском храму у Суботици.

Фестивал је свечано отворио презвитер Илија Анђелић, председник црквеног хора ,,Свети Роман Мелод”, а о музичкој традицији певања присутнима је беседио редовни професор и продекан на Музичкој академији у Новом Саду, др Богдан Ђаковић, иначе дугогодишњи диригент црквеног хора ,,Свети Георгије” из Новог Сада.

У програму Фестивала учествовали су: црквени хор ,,Свети цар Константин и царица Јелена” из Сомбора, суботички Камерни женски хор ,,Pro musica”, црквени хор ,,Свети великомученик Георгије” из Бечеја, Катедрални збор ,,Албе Видаковић” из Суботице, као и домаћин – хор ,,Свети Роман Мелод”.

Презвитер Илија Анђелић, председник суботичког црквеног хора ,,Свети Роман Мелод”, уз речи захвалности је уручио повеље свим учесницима овогодишњег Фестивала хорске духовне музике.

Организацију Фестивала помогли су Град Суботица и Министарство културе Републике Србије.

[carousel_slide id=’37910′]