Поклоничко путовање верника из Вилова, Лока и Шајкаша

У петак, 15. октобра 2021. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верници из Вилова, Лока и Шајкаша, предвођени протонамесником Стојаном Марићем, кренули су у обилазак наших светих манастира Рашке области.

Током поклоничког путовања, верници су посетили неке од задужбина светородне лозе Немањића: Сопоћане, Ђурђеве Ступове, Градац, Студеницу, Жичу и Петрову цркву. Верни народ је учествовао на литургијским сабрањима, у суботу у Сопоћанима, а у недељу у Градцу.

У свим светињама верници су дочекани срдачно, а домаћини су поучили ходочаснике историјату и особеностима молитвеног живота.

Верници су се духовно оснажени вратили својим домовима у недељу, 17. октобра 2021. године.

[carousel_slide id=’37022′]