Слава Дечјег хора Црквене општине новосадске

„Данас као благоверни народ светло празнујемо, обасјани и осењени твојим доласком, Богомати, и гледајући твој пречисти лик, са умиљењем говоримо: Закрили нас славним твојим Покровом и избави нас од свакога зла, молећи Сина твога, Христа Бога нашег, да спасе душе наше.ˮ

На дан када молитвено прослављамо Пресвету Богородицу и њено духовно покровитељство, посредовање и заступништво пред Богом, 1/14. октобра, чланови Дечјег хора Црквене општине новосадске прославили су своју славу. Деца су принела славске дарове, које је осветио протопрезвитер Милан Малинић и после тога упутио топле и очинске речи благодарности свим присутнима: „Нека Бог дâ да увек овако певате и песмом и радошћу свога срца, чистог и искреног, Бога прослављате и нека благослов Пресвете Богородице и њенога покрова буде увек са вама, око вас и изнад вас; да нас све она покрива, сачува и избавиˮ. Славску радост увеличао је својим присуством и молитвама протопрезвитер Миодраг Шипка, архијерејски намесник новосадски први.

Дечји хор Црквене општине новосадске постоји од 2012. године и основан је са намером да се најмлађи чланови Цркве активно укључе у богослужења. Хор отвара врата новим члановима. Сва заинтересована деца која би волела да се прикључе хору могу да се јаве својим парохијским свештеницима, како би добили више информација.

„Дјева данас у цркви предстоји и невидљиво се са свима светима моли Бога за нас. Ангели се са архијерејима клањају, а Апостоли се са Пророцима веселе, јер Превечног Бога за нас моли Пресвета Богородица.ˮ

[carousel_slide id=’36887′]