Изложба радова ученикâ православног катихизиса у Бачкој Паланци

У недељу, 10. oктобра 2021. године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Бачкој Паланци служена је света Литургија на којој је началствовао синђел Павле (Пајић), уз саслужење братства Покровског храма и ђакона Бранка Батала. У оквиру духовних свечаности „Под покровом Богородицеˮ, за ученике православног катихизиса основних школа расписан је ликовни конкурс на тему „Светињама у походе – манастириˮ, а за ученике средњих школа литерарни конкурс на две теме: „Владика Николај – три су главне врлине: вера, нада и љубавˮ и „Владика Николај – љубав према Створитељу и створењимаˮ. Најуспешнији радови су били изложени у припрати храма. Учесници ликовног конкурса из основних школа су били подељени у четири категорије, а средњошколци у једну. После свете Литургије сви награђени ученици даривани су пригодним поклонима од Црквене општине бачкопаланачке.

[carousel_slide id=’36693′]