Поклоничко путовање верника из Шајкаша и Ђурђева

У четвртак, 30. септембра, када наша Црква прославља свете мученице Веру, Наду, Љубав и мајку им Софију, у организацији Службе за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе, верни народ из Ђурђева и Шајкаша са својим надлежним свештеницима, протонамесником Петром Ђукићем и презвитером Младеном Јовановићем, ходочастио је светиње Богом спасаване Епархије браничевске, манастире Тумане и Нимник.

У манастиру Туману верници су целивали мошти преподобних отаца наших Зосиме и Јакова Новог, а после тога походили и испосницу светога Зосиме.

У манастиру Нимнику су се поклонили моштима свете мученице Николине и били топло угошћени од стране манастирског братства.

Духовно оснажени и укрепљени, верници су се вратили својим домовима, благодарећи Богу за све.