Слава хора Светосавског храма у Новом Саду

У недељу дванаесту по Педесетници, 12. септембра 2021. године, када молитвено прослављамо празник Сабора српских светитеља, чланови хора при Светосавском храму у Новом Саду, предвођени хоровођом Маријом Боројевић, принели су славске дарове у знак благодарности српским светитељима чији празник хор прославља као своју славу. Литургијским сабрањем началствовао је протопрезвитер Бранислав Мркић, настојатељ храма, уз саслужење братства храма. После заамвоне молитве освећени су славски дарови и том приликом је прота Бранислав упутио топле и очинске речи благодарности свим члановима хора који на свим богослужењима, дневним, недељним и празничним, својим појањем доприносе лепоти богослужења у овом величанственом храму, и подсетио све сабране на духовну величину јерараха Српске Цркве који су својим трудом и жртвом сачували Цркву Христову на овим просторима, а најзаслужнији у сабору светих из нашега рода је свакако Свети Сава који, према речима проте Бранислава, седи у прочељу као благословени оснивач, како Српске Цркве, тако и државе.

[carousel_slide id=’35169′]