Најава: „Дани светог Рафаила Шишатовачког” у Горњем Ковиљу

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког др Иринеја, Црквена општина и Управа парохије у Горњем Ковиљу, у знак захвалности према светом свештеномученику Рафаилу Шишатовачком, који је осликао иконостас Световазнесенског храма у Горњем Ковиљу, организује манифестацију под називом ,,Дани  светог Рафаила  Шишатовачог“.

Отварање свечаности биће уприличено о празнику Успења Пресвете Богородице, у суботу, 28. августа 2021. године, изложбом слика са ликовне колоније у Ковиљу, заједно са изложбом дечјих ликовних радова, ученикâ Основне школе „Лаза Костић“ из Ковиља, на тему: „Светиње нашег Ковиља“. Манифестацију ће употпунити предавање г. Петра Ђурђева, директора Историјског архива града Новог Сада, на  тему: „Личност и дело светог Рафаила Шишатовачког“, а које ће бити одржано 2. септембра 2021. године, у 19 часова. На сâм дан празника, 3. септембра 2021. године, после свете Литургије, манифестацију ће обогатити културно-уметнички програм, на којем ће наступити културно-уметничка друштва „Лаза Костић“ и „Васино Коло“ из Ковиља.

БЛАГОСЛОВОМ ЊЕГОВОГ ВИСОКОПРЕОСВЕШТЕНСТВА ЕПИСКОПА БАЧКОГ  ГОСПОДИНА ДР ИРИНЕЈА  СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВЕНА ОПШТИНА У ГОРЊЕМ КОВИЉУ ОРГАНИЗУЈЕ ,,ДАНЕ СВЕТОГ РАФАИЛА ШИШАТОВАЧКОГ“

ПРОГРАМ:

28. 8.2021.

09:00 – Света Литургија

После свете Литургије изложба уметничких радова са Ликовне колоније “Свети Рафаило Шишатовачки”

Изложба радова ученика  Основне школе ,,Лаза Костић“ на тему ,,Светиње нашег Ковиља“

17:00 Празнично бденије

19:00 Предавање господина Петра Ђурђева  на тему ,,Личност и дело светог Рафаила Шишатовачког’’

03.09.2021.

09:00 Света Литургија и освећење славских дарова

После свете Литургије културно-уметнички програм.

Наступају КУД ,,Лаза Костић“ и КУД ,,Васино коло“ из Ковиља

***РАДУЈЕМО СЕ ВАШЕМ ДОЛАСКУ И С ЉУБАВЉУ ОЧЕКУЈЕМО***