Храмовна слава у Обровцу

Прослављање празника великог угодника Божјег, светога великомученика Пантелејмона, патрона обровачког светог храма, почело је празничним бденијем, које је служио протопрезвитер-ставрофор Драгољуб Ердељан, парох товаришки.

На дан празника, 27. јула/9. августа текуће године, евхаристијским сабрањем је началствовао протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслужење презвитера Томислава Живковића, пароха у Парагама. После прочитаног јеванђелског зачала, у пригодној беседи прота Стевица је живот светог Пантелејмона истакао као пример свакоме хришћанину. После трократног опхода око храма, служен је помен свештенослужитељима, ктиторима и приложницима храма.

Вечерње богослужење је служио протојереј Иван Вачик, парох гардиновачки, а потом је извршено благосиљање славских дарова, припремљених од кумовске породице Миланка Бауранова из Обровца.

[carousel_slide id=’33865′]