Свеноћно бденије у Чуругу

У навечерје празника Свете преподобномученице Параскеве Римљанке, 7. августа 2021. године, у Чуругу, при капели посвећеној овој Божјој угодници, служено је свеноћно бденије са светом Литургијом у наставку.  Бденије je служио презвитер Перо Анђелић, парох у Кули, а светом Литургијом началствовао је протопрезвитер Слободан Лазић, парох у Бечеју, уз саслужење протопрезвитера Милана Ђурића, пароха чурушког. Празник су предивним и побожним појањем украсили хор „Вазнесења Господњег“, вероучитељи, студенти и чурушки појци. Бденију је присуствовао многобројни верни народ Божји, који се причестио Телом и Крвљу Христовом.

Ову капелу је, око 1850. године, саградила Емилија Масловарин, позната чурушка хришћанка, у знак захвалности светој Петки за повраћен вид. Обновљена је 1941. године од стране Марије Чупић.

[carousel_slide id=’33829′]