Света великомученица Марина – слава салашког насеља Билић

Салашко насеље Билић крај Сомбора прославило је свог патрона, свету великомученицу Марину – Огњену Марију.

На дан свете великомученице Марине, на Водици посвећеној овој светој Божјој угодници у салашком насељу Билић свету Литургију је служио презвитер Младен Глушац, парох апатински, уз саслужење ђакона Александра Верића, ђакона при Светођурђевском храму у Сомбору. Ово духовно сабрање својим појањем увеличали су и чланови хора „Мали појци светог Георгија” из Сомбора са својим диригентом Владом Ђурковићем.

После свете Литургије, овогодишњи кум господин Драган Тривуновић са породицом приредио је трпезу љубави, а духовним песмама уз гитару ово сабрање је у славу Божју украсио г. Горан Маринић, члан музичког састава „Бедем”.

Овогодишњи кумови урадили су дренажу храма и излили бетонске стазе, као и адаптацију крова која је још увек у току. За наредну годину кумства су се прихватили Видоје и Млађенка Симић.

[carousel_slide id=’33619′]