Поклоњење светињама Рашко-призренске епархије

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа бачког г. Иринеја, Служба за поклоничка путовања Епархије бачке Светињама у походе је са парохијом тителском организовала поклоничко путовање светињама у Епархији рашко-призренској, од 24. до 26. јула 2021. године. На овом ходочашћу верници су у недељу, 25. јула, обишли манастир Сопоћане, где су присуствовали и причестили се на светој Литургији, а потом су посетили манастире Ђурђеве Ступове и Црну Реку. Преноћивши у Рашкој, верници су се у понедељак, 26. јула, у јутарњим часовима упутили у манастир Светог архангела Гаврила у Призрену, на храмовну славу, где су присуствовали светој архијерејској Литургији и причестили се. После трпезе, верници су кренули пут манастира Бањске и у тој, једној од најлепших наших светиња, завршили своје ходочашће, напојивши се благодати Божје у светињама светородне лозе Немањића.

[carousel_slide id=’33488′]