Храмовна слава у Кањижи

Житељи Кањиже прославили су патрон храма и свога места – Сабор светог архангела Гаврила. У навечерје празника свечаним бденијем је началствовао протојереј-ставрофор Арсен Виловски, уз саслужење протојереја Јовице Мојсиловића, надлежног пароха, а за певницом је појао г. Младен Степанчев. На дан храмовне славе свету Литургију су служили протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, и надлежни парох. Пригодну празничну беседу произнео је прота Душан. После свете Литургије извршен је трократни опход око светог храма и одржан је помен ктиторима храма.

Вечерње богослужење је служио протојереј-ставрофор Арсен Виловски, уз саслужење протонамесника Дарка Јелића, пароха змајевачког, презвитера Илије Анђелића, пароха суботичког, презвитера Пере Анђелића, пароха кулског, и презвитера Бошка Симића,  пароха хоргошког. После вечерње молитве извршен је чин благосиљања славских дарова. Кум славе је био г. Константин Супић са породицом, а за кумство за идућу годину прихватила је госпођа Милојка Роган са породицом.

[carousel_slide id=’33479′]