Завршене духовне свечаности у Молу

„Дани светог свештеномученика Саве Горњокарловачког” у Молу завршени су концертом хора ,,Свети Сава Горњокарловачки“ из Мола. Последњи дан обележавања духовних свечаности у спомен светог Саве Горњокарловачког почео је евхаристијским сабрањем, којим је началствовао протонамесник Јован Кисин, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала, отац Јован се бираним речима обратио сабраном народу Божјем, говорећи о величини човека чији молитвени спомен  празнујемо и препоручивши да, по угледу на њега, сви треба да живимо врлинским животом. После свете Литургије народ је имао прилику да ужива у програму Културно-уметничког друштва ,,Новак Радонић“ из Мола. После вечерњег богослужења извршен је чин благосиљања славских дарова, колача и кољива, у славу светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, патрона хора при храму у Молу. Хористи су разгалили душе свих присутних својим концертом који је уследио после вечерњег богослужења. На крају славске вечери уприличено је послужење у порти храма, које су, поводом своје славе, припремили чланови хора, чиме су завршени свечарски дани у Молу.

[carousel_slide id=’33338′]