Навечерје празника Светог свештеномученика Саве Горњокарловачког и Молског у Молу

У Молу, родном месту светог свештеномученика Саве Горњокарловачког, навечерје његовог молитвеног празновања је свечано прослављено. Верни народ је са својим свештеницима испред Светосавског храма дочекао део моштију Светог Саве, првог српског Архиепископа и просветитеља, који је, благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, из Светосавског храма у Новом Саду пренео настојатељ храма протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други. Прота Бранислав је началствовао празничним бденијем, а потом је одржао поучно предавање на тему ,,Мошти Светог Саве“. На крају, свештеници молски су исказали изразе благодарности Богу, Светом оцу Сави, Високопреосвештеном владици Иринеју и проти Браниславу што су, заједно са својим верницима, удостојени да целивају мошти и узму благослов од свог небеског заштитника.

[carousel_slide id=’33317′]