Поклоничко путовање верника из Сирига и Темерина

У суботу, 3. јула 2021. године, у организацији Службе за поклоничка путовања Светињама у походе, верни народ Сирига и Темерина, предвођен протојерејем Дојчином Стојановићем, парохом сиришким, походио је светиње шабачког и ваљевског краја.

У манастирима Лелићу и Ћелијама, ходочасници су се поклонили моштима наших светитеља, чија светост, учење, подвиг и молитва су не само познати у Србији него широм нашег православног света – светом Владици Николају и светом ави Јустину Ћелијском. У наставку путовања, ходочасници су посетили и манастире Јовање и Каону, смештене у прелепој природи тог дела наше земље. У сваком манастиру верници су се духовно оснажили и укрепили и тако се вратили својим домовима, радујући се новим путовањима и поклоњењима светињама.

[carousel_slide id=’32650′]