Састанак владике Лаврентија и владике Исихија у знаку успеха и благослова

Досадашњи администратор Епархије ваљевске Епископ шабачки г. Лаврентије данас је уприличио посету Епархији ваљевској и њеном Епископу г. Исихију. Према правилима која су предвиђена Уставом Српске Православне Цркве, приликом састанка двају архијереја у Епархијском дому регулисане су административне обавезе уобичајене при ступању на дужност новог епископа. Владика Лаврентије честитао је владици Исихију устоличење у трон Епархије ваљевске и пожелео да поверено му духовно стадо успешно води у данима који долазе. Такође, он је похвалио рад епархијских служби, које су у протеклих нешто више од годину дана беспрекорно функционисале и са којима је имао одличну сарадњу. Владика Исихије је усрдно заблагодарио владици Лаврентију на благословима и свему што је као администратор учинио за Епархију ваљевску након упокојења њеног првог архипастира епископа Милутина којем је у капели Светог Јована отпевано „Са Светима упокој…“.

Ј. Ј.

[carousel_slide id=’32324′]