Настављени радови обнове храма у Кули

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, настављени су радови на обнови храма Светог апостола и јеванђелисте Марка у Кули. Према пројекту који је одобрио Покрајински завод за заштиту споменика културе, изводе се радови на постављању новог мермерног пода, тојест камено-полагачки радови. У претходном периоду извршено је ископавање старог пода, бетонирање, постављање изолације, постављена је инсталација подног грејања и урађена завршна кошуљица. Са постављањем мермера, под је у завршној фази. Извођач радова је фирма „МЕРМЕР МОНТ ПЛУС“ из Борче.

Богослужења се врше редовно, а верни народ долази да види како напредују радови и радује се што се њихова светиња обнавља.

[carousel_slide id=’31978′]