Велики јубилеј манастира Светог Прохора Пчињског

Православна епархија врањска позива Вас на прославу 950. годишњице манастира Преподобног Прохора Пчињског, 700 година од упокојења Светог краља Милутина, другог ктитора манастира.

Хиљадугодишње молитвено поштовање Преподобног Прохора Пчињског, у чију је част пре 950 година подигао манастир византијски цар Роман IV Диоген на обали реке Пчиње, право је духовно благо Србије. Ова значајна годишњица биће свечано прослављена 13. јуна 2021. године. Централна прослава великог јубилеја, која је требала да буде обележена 2020. године, одлуком Организационог одбора је одложена за 2021. годину због пандемије вируса Ковид-19. Литургијском сабрању у манастиру Преподобног Прохора Пчињског началствоваће Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, уз саслужење више архијереја наше Свете Цркве. Покровитељ прославе председник Републике Србије г. Александар Вучић присуствоваће свечаној академији поводом обележавања 950 година манастира Светог Прохора Пчињског.

Извор: Епархија врањска