Слава хришћанске заједнице у Силбашу

У недељу жена Мироносица, 3/16. маја 2021. године, у Силбашу је прослављена слава хришћанске заједнице. Бденијем уочи празника и светом Литургијом на дан празника началствовао је јереј Слободан Ђурђић, надлежни парох.

На дан празновања славе, на вечерњем богослужењу началствовао је протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, а саслуживали су протопрезвитери Милош Јевросимов, парох  тителски, Предраг Милутин, парох бачкопаланачки, и презвитер Марко Бубуљ, парох челаревски. Богослужења су појањем увеличали појци из Челарева и Титела. Беседећи по освећењу славских дарова, отац Стевица је подсетио верне на радост Васкрсења и наше активно учествовање у тој радости кроз свету Литургију. Отац Слободан је изразио захвалност свим присутним гостима: свештеницима, појцима, верницима из околних места, а такође и фарарки Евангеличке Цркве Јасминки Котос Медвеђ и њеним верницима. Посебну захвалност надлежни парох изразио је поскуричарама Марији Стеванов и Десимирки Перишић, које су ове године, после две деценије, разрешене дужности и том приликом добиле пригодан поклон. Сви присутни су празничну радост наставили у црквеноопштинској дворани уз послужење и појање духовних песама.

[carousel_slide id=’28705′]