ПРЕДАВАЊЕ ОЦА ЂОРЂА СТОЈИСАВЉЕВИЋА

На Васкрсни уторак, 4. маја 2021. године, протонамесник Ђорђе Стојисављевић, војни свештеник, одржао је предавање у црквеној дворани храма Спаљивања моштију Светог Саве у Оџацима. У радости празника Васкрсења Христовог, а у сусрет прослави храмовне славе, Оџачани су слушали предавање на тему: Тело Васкрслог Господа – Извор наше бесмртности. Отац Ђорђе је говорио о одељцима Светог Писма, који нам указују на величанственост Тајне Васкрсења Христовог и откривају нам литургијску реалност у којој састрадавамо и саваскрсавамо са Господом Исусом Христом, као причасници Тела и Крви Његове. Многи примери из богате свештеничке службе оца Ђорђа учинили су предавање веома занимљивим и довели до тога да слушаоци, после двочасовног излагања, оду духовно богатији.

Вероучитељ Немања Петровић