У Жабљу уведен у дужност нови парох

На празник Уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвети, 25. априла 2021. године, светолитургијским сабрањем је началствовао протонамесник Никола Темеринац, са ђаконом Јованом Вачиком, уз саслужење пароха жабаљских.

После заамвоне молитве, вршилац дужности архијерејског намесника жабаљског, протојереј Миладин Бокорац, прочитао је одлуку Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, којом је отац Никола Темеринац постављен за пароха друге парохије жабаљске, при Светониколајевском храму у Жабљу.

Том приликом је отац Миладин новопостављеном пароху пожелео сваког успеха на новој парохији. Отац Никола је захвалио Епископу на указаном поверењу и позвао све поверене парохијане да му молитвом помогну да дато му стадо исправно руководи.

[carousel_slide id=’26517′]

.