Увођење у дужност новог ђакона при Световазнесенском храму у Суботици

У суботу, 2. јануара 2021. године, на дан када наша света Црква празнује Светог Игнатија Богоносца, протопрезвитер Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, служио је свету Литургију у Световазнесенском храму у Суботици, уз саслужење ђакона Лазара Ђачића.

После Литургије, архијерејски намесник суботички је прочитао одлуку Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког др Иринеја, којом је ђакон Лазар постављен за парохијског ђакона при Световазнесенском храму у Суботици. Спроводећи у дело наведену одлуку Епископа бачког, протопрезвитер Душан је парохијанима Световазнесенског храма представио новопостављеног ђакона, којем је потом упутио срдачне речи добродошлице. На крају, сабранима се обратио и ђакон Лазар, који је заблагодарио Епископу бачком на указаној части и благослову да служи при Световазнесенском храму, уз обећање да ће указану част оправдати преданим служењем.

[carousel_slide id=’22008′]