Прослављена 30-годишњица архијерејске службе Митрополита кијевског и све Украјине г. Онуфрија

У среду, 9. децембра 2020. године, у Светоуспенском храму Кијево-Печерске Лавре, молитвено је прослављена тридесета годишњица архијерејске службе Његовог Блаженства Митрополита кијевског и све Украјине господина Онуфрија. На светој архијерејској Литургији, митрополиту Онуфрију су саслуживали чланови Светог Архијерејског Синода, уз саслужење свештенства и монаштва Украјинске Православне Цркве Московске Патријаршије. Током свете Литургије, проузношене су усрдне молитве за окончање епидемије и за помоћ Божју лекарима, као и за упокојење блаженопочивших архијереја. После свете Литургије, појано је многољетствије, а потом су упућене честитке предстојатељу Украјинске Православне Цркве. Тим поводом, Митрополиту кијевском и све Украјине господину Онуфрију уручен је орден Преподобних Антонија и Теодосија Печерских првог степена. Митрополит Онуфрије је заблагодарио архијерејима који су му саслуживали, као и свима сабранима у Кијево-Печерској Лаври, замоливши их за њихове свете молитве ради испуњења послушања које му је поверено од Цркве.

Опширније на: https://pravlife.org