У Силбашу прослављена храмовна слава

На празник Светога Јована Златоуста, у четвртак, 13/26. новембра 2020. године, у Силбашу је прослављена храмовна слава. Бденијем уочи празника началствовао је јереј Зоран Регодић, парох кулпински, уз саслужење јереја Срђана Јанковића, пароха надаљског. На дан празновања храмовне славе, на светој Литургији началствовао је протопрезвитер Предраг Милутин, парох бачкопаланачки, уз саслужење протонамесника Николе Темеринца, и презвитерâ Радована Маљковића и Владимира Маркова. Беседећи по прочитаном јеванђелском зачалу, отац Предраг је поучио присутне о животу светога Јована Златоуста.

На вечерњем богослужењу началствовао је протонамесник Александар Брашанац, парох гајдобрански, уз саслужење протонамесникâ Милана Узурова и Новице Ракића пароха бачкопаланачких, и ђакона новосадског Владе Поповића. Након вечерњег богослужења освећени су славски дарови – колач и кољиво. Благољепије о храмовној слави својим појањем су улепшали појци из Парага, Гајдобре и Новог Сада. Овогодишњи црквени кум био је господин Јован Пејак са породицом, а залог кумства за следећу годину преузео је господин Милан Крагуљац.

[carousel_slide id=’21176′]