Наставак радова у храму Светог Апостола Марка у Кули

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа бачког Господина др Иринеја, настављени су радови на обнови храма Светог Апостола и Еванђелисте Марка у Кули. Према пројекту који је одобрио Покрајински Завод за заштиту споменика културе, радови обухватају вађење постојећег пода, бетонирање, постављање изолације и инсталације подног грејања. Завршетак ове фазе радова предвиђа и постављање новог мермерног пода. Извођач радова је фирма „Тиса” из Бездана.

Такође, са благословом нашега Владике, док трају радови у светом храму, сва богослужења и молитвословља се врше на хорошу. Поред доласка на богослужења, верни народ долази да види како напредују радови не скривајући радост што се њихова светиња обнавља.

[carousel_slide id=’20475′]