Г. Петар Ђурђев о Новембарској повељи додељеној Епископу бачком

Историчар Петар Ђурђев, директор Историјског архива Новог Сада, који је предложио Преосвећеног Епископа бачког г. Иринеја за лауреата Новембарске повеље Града Новог Сада за 2020. годину, у Јутарњем програму Радио-Беседе говорио је о својим мотивима да управо владици Иринеју буде уручено ово високо градско признање, као и о значају чињенице да, по први пут, једно црквено лице добије овако важну награду од Града.

Владика бачки је већ 30 година у Новом Саду. Одборници Града Новог Сада су препознали све оно што је урадио Владика и дали су највеће градско признање. Новембарска повеља је најбољи одговор на страну кампању лажи која се кроз медије провлачи месецима уназад и где се личност нашег Владике таргетира. Гађајући Владику они не гађају њега лично, већ је циљ напасти читаву Цркву и верни народ, казао је г. Ђурђев.

Епископ Иринеј добитник Новембарске повеље Града Новог Сада