Прослава храмовне славе у Доњем Ковиљу

Молитвено празновање престоног празника доњоковиљског храма Светог апостола Томе започето је служењем празничног бденија у недељу, 18. октобра 2020. године. Богослужењем је началствовао протопрезвитер Жељко Латиновић, парох новосадски, уз саслужење свештенства Епархије бачке. Светом Литургијом началствовао је пречасни презвитер Иван Спасевски, парох темерински, уз саслужење свештенства Епархије бачке. После прочитаног јеванђелског зачала, презвитер Даниел Кобиљски, парох у Локу и Вилову, поучио је присутне у храму пригодном беседом о личности светог апостола Томе, честитајући им храмовну славу. После заамовне молитве извршен је трократни опход око светог храма и помен ктиторима и приложницима.

На вечерњем богослужењу је началствовао протојереј Бранислав Мркић, архијерејски намесник новосадски други, уз саслужење свештенства  Епархије бачке и уз присуство монаштва Светоархангелске обитељи ковиљске. У продужетку вечерњег богослужења освећени су славски дарови. Кумство за идућу годину прихватио је г. Слободан Јеврић из Ковиља. После отпуста, верне је духовно поучио и укрепио отац Бранислав, честитајући им храмовну славу, а потом је протојереј Остоја Нијемчевић, парох доњоковиљски, захвалио свештенству на одзиву. После богослужења, у дворани Светосавског дома уприличена је трпеза љубави за све присутне.

[carousel_slide id=’19201′]