Поклоничко путовање верника из Аде и Мола у манастире Тумане и Нимник

Црквене општине Ада и Мол организовале су у суботу, 17. октобра 2020. године, поклоничко путовање у манастире Тумане и Нимник. Предвођени презвитерима Милорадом Мишковим, парохом у Молу, и Ненадом Вујасином, парохом у Ади, верници су кренули на поклоничко путовање у раним јутарњим часовима, сабравши се испред храма Светог Вазнесења Христовог у Ади и храма Светог Саве у Молу.

Прво одредиште је био манастир Тумане, где су се верници поклонили моштима преподобних отаца Зосиме и Јакова и присуствовали молитви за здравље. После молитве већина верника је обишла и пећину у којој се подвизавао свети Зосима. Следеће поклоничко одредиште је био манастир Нимник. Поклоници су се поклонили моштима светог Јована Шангајског. Са историјатом манастира поклонике је упознао игуман отац Јелисеј, који потом прочитао и молитве за здравље.

[carousel_slide id=’19181′]