Хор „Мали појци” из Сомбора на гостовању у емисији „Лира”

Чланови дечјег хора „Мали појци” при храму Светог великомученика Георгија у Сомбору, гостовали су у емисији „Лира“ на Телевизији Храм у Београду, у суботу, 17. октобра 2020. године. Том приликом, снимљен је интервју са члановима хора и њиховим руководиоцем, Владом Ђурковићем, као и осам композиција у њиховом извођењу. Водитељ и аутор емисије „Лира” је Ана Ивановић, музички уредник Телевизије Храм. Емисија је едукативног карактера, и у њој аутор разговара о музици и појању са православним људима из света музике, професорима, члановима музичких састава и хорова, представљајући њихов рад, са посебним акцентом на упознавању музике различитих крајева Србије.

„Мали појци” из Сомбора су обишли и светиње Београда: Саборни храм – где су деца примила благослов Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја – Спомен-храм Светога Саве, као и манастир Раковицу, где су деца обишла гробна места блаженопочивших патријарарха српских Димитрија и Павла.

[carousel_slide id=’19154′]