„Богородичини дани” у Суботици

„Богородичини дани” у Суботици настављени су прославом празника Преноса моштију светог првомученика и архиђакона Стефана у храму Светог архиђакона Стефана у Келебији. Уједно је прослављена слава библиотеке у згради суботичке Црквене општине.

У навечерје празника Преноса моштију светог првомученика и архиђакона Стефана, у храму у Келебији служено је празнично бденије. Бденије је служио протојереј Драган Стокин. На дан празника, у суботу 1. / 15. августа 2020. године, протојереј Драган Стокин  је началствовао на светој Литургији, уз саслужење ђакона Дарка Ивковића.

Истога дана, у оквиру манифестације „Богородичини дани” прослављена је слава библиотеке Црквене општине суботичке. У присуству чланова библиотеке, верног народа и катихете Јована Мајсторовића, библиотекара, протојереј Душан Ђукић, архијерејски намесник суботички, благословио је славске дарове, уз саслужење ђакона Дарка Ивковића.

[carousel_slide id=’16610′]