Храмовна слава у Обровцу

Прослављање празника великог угодника Божјег, светога великомученика Пантелејмона, патрона храма у Обровцу, почело је празничним бденијем, које је служио протопрезвитер-ставрофор Драгољуб Ердељан, парох товаришки.

На дан празника, светом Литургијом је началствовао протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки, уз саслуживање протопрезвитера-ставрофора Радослава Живанова, пензионисаног свештеника и ђакона Николе Дувњака. После прочитаног одељка из Еванђеља, у пригодној беседи, отац Стевица је указао на живот светог Пантелејмона као пример хришћанског подвига.

После опхода око храма, служен је помен свештенослужитељима, ктиторима и приложницима храма, после чега је извршено благосиљање славских дарова,  припремљених од кумовске породица Бауранов из Обровца, која се прихватила кумства за следећу годину.

[carousel_slide id=’16506′]