Духовне свечаности у Бачкој Паланци „Од Видовдана до Ивањданаˮ

Благословом Његовог Високопреосвештенства Епископа бачког господина др Иринеја, Црквена општина у Бачкој Паланци – поводом славе Светојовановског храма – организује духовне свечаности под називом „Од Видовдана до Ивањданаˮ.

Свечаности ће почети у недељу, 28. јуна 2020. године, на празник Видовдан, служењем помена добровољцима српске војске из Старе Паланке у Првом светском рату и предавањем историчара др Милана Мицића, на тему „Српски добровољци из Бачке у Првом светском ратуˮ. Програм ће бити настављен у уторак, 30. јуна 2020. године, предавањем војног свештеника Ђорђа Стојисављевића, на тему „Видовдан у светлу Ивањданаˮ. У четвртак, 2. јула 2020. године, свештеник Игор Игњатов ће одржати предавање на тему „Крст – знамење спасењаˮ.  У понедељак, 6. јула 2020. године, биће уприличена ђачка радионица ученика Православног катихизиса основних школа у плетењу ивањданских венаца.

Свечаности ће бити завршене на храмовну славу – Ивањдан, када ће после вечерњег богослужења, у порти храма, Војвођански народни оркестар Гајде из Бачке Паланке одржати получасовни вокално-инструментални наступ.

Програм свечаности је најавио протопрезвитер Стевица Илић, архијерејски намесник бачкопаланачки.