Панигир у манастиру Ковиљу

У Недељу другу по Педесетници, 21. јуна 2020. године, када света Православна Црква твори свештени спомен преподобних Отаца просијавших на Светој Гори Атонској, поред светих архангела и архистратига Михаила и Гаврила, као и светог оца нашег Саве, првог Архиепископа српског, Светоархангелска свештена обитељ ковиљска прославља и свете Оце Атонске као своје небеске заступнике и молитвенике, будући да је манастирски параклис посвећен овим светим Оцима.

Прослављање овог манастирског панигира започело је служењем празничне вечерње службе у суботу, 20. јуна, и настављено је сутрадан, служењем јутарњег богослужења и Божанствене Литургије. Литургијском сабрању је предстојао игуман овог свештеног општежића, Епископ мохачки г. Исихије, викар Његовог Преосвештенства Епископа новосадског и бачког г. Иринеја. Поред манастирских свештеномонаха и свештенођакона, владици Исихију су саслуживали и протонамесник Милорад Мировић и протођакон Горан Ботошки из Новог Сада. За певницама су појали монаси манастира Ковиљ и чланови хора Школе црквеног појања Свети Јован Дамаскин. У надахнутој празничној беседи владика Исихије је истакао важност апостолског следовања Христу, које је оваплоћено у начину живота преподобних подвижника свих епоха, те представља суштински израз и образац истинитог и аутентичног хришћанског живљења.

Милован Крстић, катихета

[carousel_slide id=’14842′]