Богослужбене особености Недеље свих Светих и апостолског поста

Ново издање емисије Богослужбене особености великих празника посвећено је богослужбеним особеностима прве недеље по Педесетници – Свих светих, као и теми Aпостолског поста.

У прву недељу по празнику Свете Педесетнице Црква се саборно кроз свето богослужење сећа свих светих угодника Божјих, нама знаних и незнаних, и из тог разлога овај недељни дан називамо Недељом свих Светих. Овим торжественим прослављањем Црква свечано благодари Господу што је угоднике своје удостојио светитељског венца вечности и непропадљивости.

У понедељак, после Недеље свих Светих, почиње Апостолски пост. Црква нас позива на овај пост, имајући пред собом пример сâмих апостола који су, примивши Светога Духа у дан Свете Педесетнице, постом и молитвом припремали себе за проповедање Еванђеља.

Аутор емисије: катихета Бранислав Илић