Летописи: Храм Вазнесења Господњег на Клиси (други део)

У другом делу емисије о Световазнесењском храму на Клиси говоримо о архитектури и уметничком благу овог храма, кога је пројектовао архитекта Милојко Кораћ. Храм је грађен у српско-византијском, рашком стилу; дуг је 30, а широк 20 метара. Иконостас је прављен од прилепског мермера, а звоник ове цркве прављен је према копији пирга Светог Саве. У храму се налазе специфичне иконе, међу којима се издвајају: престона икона, икона Свете Тројице, икона Блажене Ксеније Петроградске, икона са честицом моштију Блажене Матроне Московске, као и икона у трону Богородица Млекопитатељница, која је верна копија истоимене иконе из карејске испоснице на Светој Гори. Гост емисије био је настојатељ храма, протојереј-ставрофор Бранко Ћурчин.

[carousel_slide id=’14314′]