У сусрет Празнику: Свети великомученик Георгије

Младић побеђује суровог цара Диоклецијана, свемоћног цара. Чиме га побеђује? Не оружјем, него мучеништвом. Он је својим мучеништвом показао и доказао да је Христос заиста васкрсао и да је заиста Вечна Истина у Њему, Вечна Правда у Њему, Вечна Љубав у Њему.

Преподобни Јустин Ћелијски, 1974. године, Ђурђевдан у манастиру Ћелијама

Нова емисија У сусрет Празнику посвећена је светом Георгију, једном од најпоштованијих светитеља у Цркви. Ђурђевдан је једна од најчешћих слава у српском народу, а слава је и многих храмова у Епархији бачкој, поред осталих и Саборног храма у Новом Саду. Молитвени спомен на Светог великомученика Георгија и његово мученичко страдање наша света Црква прославља 6. маја по новом, односно 23. априла по старом календару. О светитељу Георгију говори протопрезвитер Славко Стојисављевић, парох при храму Светих апостола Петра и Павла у Бачком Брестовцу.